Arte s Alešem

Arteterapii ve Spolku Aleš používáme jako prostředek komunikace a sebevyjádření, který dovoluje všem zúčastněným projevit svojí přirozenou tvořivost, uvolňuje napětí, odbourává stres z každodenního života. Dovoluje se na chvilku zastavit, pohlédnout na svůj život skrze štětec nebo pastelku. Uvědomit si svojí „opravdovou tvář“ a dovolí nám nahlédnout pod pokličku našeho vnitřního JÁ.
Není důležité, jaký bude výsledek, zda obrázek či jiný výtvor bude krásný. Je velmi důležité uvědomit si, to co se v člověku děje, jaké emoce a pocity vás při tvorbě napadají. Při artehrátkách se u nás mohou setkat lidé s mentálním postižením, jejich rodinní příslušníci společně s dobrovolníky a ostatními zájemci.