Dobrovolnictví

Dobrovolná pomoc vychází z  přání dobrovolníků a potřeb spolku. Ve Spolku Aleš pomáhají dobrovolníci dětem i dospělým s mentálním postižením a jejich rodinám.

Jestliže máte konkrétní představu o práci, kterou chcete vykonávat, budeme se snažit vyjít vám co nejvíce vstříc. Při dobrovolné pomoci za čas sami zjistíte, že pomoc druhým pomáhá nejen jim, ale obohacuje i vás…

Dobrovolníkům nabízíme:

• Úvodní zaškolení, seznámení s našimi projekty
  • Smlouvu o dobrovolnictví, pojištění odpovědnosti,
  • Pravidelnou spolupráci s koordinátorkou dobrovolníků
  • Supervizní setkávání
  • Potvrzení o dobrovolnické činnosti
  • Poskytnutí referencí např. zaměstnavateli
  • Získání cenných praktických zkušeností

Co vás čeká, pokud se chcete stát naším dobrovolníkem:

První krok je na vás. :) Kontaktujte koordinátorku dobrovolníků mailem popř. telefonicky, nebo vyplňte formulář zde.

Při první neformální schůzce, na kterou budete pozváni, vás seznámíme s činností spolku, s jeho cílovými skupinami (komu jsou zde projekty určeny), dále s principy dobrovolnické práce, etickými zásadami apod. Pokud se vám u nás bude líbit a pro dobrovolnickou pomoc se rozhodnete, domluvíme se na konkrétních aktivitách, při kterých chcete pomáhat a kde je aktuálně vaše pomoc nejvíce potřebná.

Na další schůzce se seznámíte s ostatními dobrovolníky, budete proškoleni a bude s vámi uzavřena smlouva o výkonu dobrovolnické služby, ve které jsou stanoveny práva a povinnosti, které z této činnosti vyplývají. Po uzavření smlouvy bude uzavřeno také pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou dobrovolníkem při výkonu práce (pro dobrovolníka je bezplatné).

Typy dobrovolnictví ve Spolku Aleš:

• dlouhodobá dobrovolná pomoc (projekt Učení s Alešem)
  • zapojení při jednorázových akcích, vedení jednotlivých aktivit
  • příprava programu, akcí, organizování výletů
  • a další možnosti dle nápadů dobrovolníků a potřeb spolku