Cvičení s Alešem

Ve spolupráci se Základní školou speciální, Plzeň, Skupova 15 a Pedagogickou fakultou Západočeské univerzity organizujeme Cvičení s Alešem. Studenti PF spolu se svými učiteli připravují pro mladé lidi s mentálním postižením rozcvičku a jednotlivá stanoviště, kde si mentálně postižení mohou hravou formou vyzkoušet různé cvičební náčiní či pomůcky a současně různé sportovní disciplíny. V současné době cvičení probíhá v rámci Paralympijské výzvy Sazka Olympijského víceboje, kdy žáci plní Olympijský diplom a Odznak všestrannosti (patří sem různé disciplíny jako skoky, hody, běhy, sedy lehy, plavání, ale např. i stání na jedné noze se zavřenýma očima).