Formulář I.C.E. KARTA stáhnout zde

I. C. E. KARTA

Na základě spolupráce s projekten Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí se Spolek Aleš, z.s. připojuje k distribuci Seniorské obálky (I.C.E. karta) pro svoje členy. Seniorskou obálku je možné vytisknout zníže uvedeného odkazu. Pokyny k vypnění obálky jsou uvedeny spolu s odkazem pro možnost tisku.

Seniorská obálka, také I.C.E. karta, je tiskopis, který může napomoci člověku v tísni a ohrožení života v případě náhlých zdravotních potíží, kdy musí volat záchrannou pomoc, je rozrušený, nesoustředěný, dezorientovaný a nedokáže odpovídat na položené otázky. V kartě jsou byplněny základní údaje o nemovech, alergiích, lécích, včetně jejich dávkování, ména praktického lékaře a kontaktů na blízké osoby. Po vyplnění se tiskopis vloží do obálky a umístí se na dveře lednice nebo vnitřní straně vchodových dveřéí. údaje na kartě by měly být pravidelně aktualizovány. V případě zásahu záchranářů následně velmi přispějí k rozhodnutí o tíži zdravotního stavu, optimálíterapii na místě nebo nutnosti transportu do zdravotnickéh zařízení.